DOOKOŁA GLOBU Z WHISKY - warsztaty kiperskie

DOOKOŁA GLOBU Z WHISKY -

warsztaty kiperskie

Zapraszamy na warsztaty kiperskie w Krakowie - Dookoła Globu z Whisky.

Nasze warsztaty to nie tylko profesjonalna degustacja lecz także spora dawka użytecznej, wiedzy, niedostępna na ogół dla przeciętnych ludzi pijących whisky. To także niepowtarzalna okazja do podróży w świat aromatów i smaków tego złotego trunku.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się - co odróżnia whisky od whiskey? Jaka jest różnica między trunkiem z Lowlands a Islay? Czy każda whisky z USA to bourbon? Co to jest „udział aniołów”?

Na warsztatach uzyskasz wyczerpującą odpowiedź na te oraz wiele innych pytań.

 

Dołącz do grona osób, które o whisky mówią pewnie i świadomie. Wybierają ją po zawartości butelki, a nie tylko etykiecie czy domysłach. Zaskocz innych swoją wiedzą i dopasuj trunek do okazji i towarzystwa. Stań się znawcą whisky.

Koszt: 190zł

Czas: 3h

Warsztaty degustacji whisky obejmują wiedzę z zakresu historii, różnych metod produkcji, pochodzenia surowców oraz leżakowania. Najwięcej czasu poświęcimy jednak na sztuce prawidłowej degustacji whisky oraz rozpoznawaniu różnic wynikających z pochodzenia, użytego surowca oraz metody produkcji. Podczas spotkania będziesz miał możliwość degustacji kilku całkowicie odmiennych trunków i przekonania się, że whisky niejedno ma imię.

 

Whisky prezentowane podczas spotkania:

  • Irlandzka
  • Szkocka – dwa odmienne single malt
  • Amerykańska
  • Kanadyjska
  • Japońska
  • Niespodzianka

 

Uczestnicy po zakończeniu warsztatów będą gotowi kontynuować bardziej szczegółową i wnikliwą przygodę z whisky by odkrywać kolejne smaki i aromaty. Wszystkie degustowane whisky zostały wybrane przez doświadczonego sommeliera i degustatora tak aby oddawały unikalny charakter miejsca pochodzenia i surowców. Degustujemy w profesjonalnych kieliszkach .degustacyjnych w otoczeniu niezliczonej ilości whisky. Zapraszamy na www.winespirit.pl

 

 

alt

 

Krakowska Szkoła Barmanów

ul. Urzędnicza 19/I
30-051 Kraków

 

ksb.szkola@gmail.com

tel. 666 037 843- Mateusz Gola                              

 

tel. 884 315 615 - Hubert Leżoń             kontakt w sprawie kursów

logo 2